Usługi spawalnicze

Bezpieczeństwo operatorów i użytkowników maszyn jest kluczową kwestią w każdym zakładzie i przedsiębiorstwie. Proponujemy obudowy maszyn i urządzeń w szerokiej ofercie, które dedykowane są maszynom przemysłowym oraz specjalistycznym urządzeniom. Nasze atuty to wieloletnie doświadczenie, rzetelne wykonywanie zleceń zgodnie z ustaleniami oraz indywidualne podejście do każdego zamówienia. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Osłony i obudowy do maszyn

Każda firma, w której pracownicy mają kontakt z maszynami przemysłowymi oraz różnego typu urządzeniami, ma obowiązek zagwarantować im komfort codziennej pracy. Osłony do maszyn i urządzeń oraz obudowy to podstawowe elementy, dzięki którym można zapewnić bezpieczeństwo operatorom i użytkownikom. Obudowa maszyn przemysłowych musi wyróżniać się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne i ewentualne zabrudzenia, które nieodłącznie wiążą się ze specyfiką pracy danej maszyny. Ponadto elementy te muszą spełniać wymagania BHP.

Obudowy do wentylatorów i wymienników ciepła firmy Sursys

Sursys od lat zajmuje się produkcją wysokiej jakości spawanych obudów do wentylatorów przemysłowych o średnicy wirnika od 710 mm do 3500 mm oraz wymienników ciepła o wymiarach do 20 metrów. Wszystkie zlecenia wykonujemy zgodnie z zamówieniem Klienta, czyli z rysunkiem technicznym oraz wszelkimi, indywidualnymi cechami produktu, które zostały szczegółowo określone podczas składania zlecenia. Nasze produkty spełniają wszelkie wymagania BHP oraz wykonywane są wyłącznie z atestowanych materiałów. Oprócz standardowego atestu materiałowego 3.2 jesteśmy w stanie na indywidualne zamówienie Klienta wykonać również atest 3.2. Jako rzetelny producent zapewniamy dwuletnią gwarancję na wszystkie obudowy i osłony naszej produkcji. Ponadto istnieje możliwość wydłużenia gwarancji na życzenie Klienta. Gwarantujemy dostawę gotowych produktów na terenie całej Europy. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych Klientów oferujemy również możliwość odbioru osobistego w hali produkcyjnej w Bytomiu lub dostarczenie przez firmę transportową wskazaną przez Klienta. Prace spawalnicze w zakresie produkcji obudów do wentylatorów przemysłowych oraz  wymienników ciepła przeprowadzane są według własnej technologii z wykorzystaniem następujących metod:

 • 41 metoda TIG (tungsten inert gas).  Metoda spawania elektrodą nietopliwą w osłonie gazów obojętnych (Argon),
 • 135 metoda MAG (metal active gas). Spawanie półautomatyczne w osłonie gazów aktywnych drutem litym,
 • 136 metoda spawania półautomatycznego w osłonie gazów aktywnych drutem z rdzeniem,
 • 111 metoda spawania ręcznego, elektrodami otulonymi – zastosowanie specjalne.

Zachęcamy serdecznie do skorzystania z naszej oferty oraz zapoznania się z portfolio naszych usług. W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości - zapraszamy do kontaktu z Działem Ofert i Marketingu.

 

Szukasz profesjonalnych usług spawalniczych? Poznaj ofertę Sursys! Firma Sursys świadczy usługi spawalnicze w oparciu o niezbędne przepisy i normy. Wykorzystuje wyłącznie kwalifikowane technologie spawania WPQR według normy PN EN ISO 15614. Stawia na najwyższą jakość wykonania, a także na bezpieczeństwo łączonych elementów oraz osób z nich korzystających. Korzystamy z renomowanych urządzeń oraz indywidualnie podchodzimy do każdego projektu, a proponowana stawka jest adekwatna do wykonanej realizacji. Oferujemy spawanie aluminium, spawanie stali i wiele więcej. Zapraszamy do zapoznania się z naszym portfolio usług.

Czym jest spawanie?

Spawanie to łączenie ze sobą elementów metalu za pomocą stapiania ich krawędzi. Ich powierzchnię rozgrzewa się do momentu, aż zacznie się topić, co umożliwia ich precyzyjne połączenie. Spawanie wykorzystuje się m.in. do konstrukcji bram lub balustrad. W większości metod stosuje się dodatkowo spoiwo - dodatkowy materiał, topiący się wraz z łączącymi elementami i wypełniający rowek pomiędzy nimi. Wśród najpopularniejszych metod spawania należy wymienić metody MIG i MAG.Ponadto firma zatrudnia wysoko wykwalifikowanych pracowników z odpowiednimi umiejętnościami. Są to także osoby nadzoru spawalniczego z uprawnieniami IWE, oraz osoby uprawnione do przeprowadzania badań nieniszczących NDT: VT2, PT2, MT2. UT2.

Co spawamy?

Jako doświadczona firma specjalizujemy się w spawaniu różnych gatunków materiałów m.in.:

 • stali węglowych: np. 1.0038, 1.0577,
 • stali kotłowych: np. P265GH, 16Mo3,
 • stali trudnościeralnych: np. Corten A, Corten B,
 • stali nierdzewnych: np.1.4031,1.4571,
 • stali kwasoodpornych: np.1.4539,
 • stali ferrytyczno-austenitycznych: np.1.4462 – duplex,
 • stali różnoimiennych: np. połączenie 1.0038 – 1.4571, 1.0038 – 1.4462.,
 • aluminium,
 • miedzi w połączeniu ze stalą węglową.

Firma Sursys zatrudnia także wykwalifikowane osoby nadzoru spawalniczego z uprawnieniami IWE, oraz osoby uprawnione do przeprowadzania badań nieniszczących NDT: VT2, PT2, MT2. UT2. Nasz zespół to fachowcy w swojej dziedzinie, którzy stale aktualizują swoją wiedzę oraz stawiają na rozwój posiadanych umiejętności. Dodatkowo wielu naszych specjalistów posiada wieloletnie doświadczenie m.in. w obróbce aluminium. Wszystko to sprawia, że nasza oferta nie tylko najwyższej jakości usługi spawalnicze, ale także szeroki ich zakres.

Rodzaje spawania

Istnieje kilka rodzajów spawania, jednak wybór odpowiedniej metody zależny jest od kilku czynników m.in. wskazanej wytrzymałości spoin, szybkości ich wytworzenia oraz zadeklarowanego budżetu. Nie bez znaczenia dla typu jest także to, jak długo będzie trwać dana realizacja. Zapraszamy do zapoznania się z najpopularniejszymi technikami spawania.

Spawanie MAG - Aluminium

Spawanie metodą MAG 135 przeprowadzane jest za pomocą topliwej elektrody w osłonie gazów aktywnych. Jest to metoda, która szczególnie dobrze sprawdza się w przypadku spawania konstrukcji stalowych. Wśród najważniejszych zalet spawania metodą MAG (ang. Metal Active Gas) należy wymienić jej dużą wydajność i efektywność. Jako gazy aktywne w osłonie najczęściej wykorzystuje się dwutlenek węgla lub jego mieszaninę z argonem. W metodzie MAG łuk elektryczny jarzy się między spawanym materiałem a elektrodą w postaci drutu. Jedną z branż, dla których świadczymy wysokiej jakości usługi spawania metodą MAG, jest m.in. motoryzacja.

Spawanie TIG

Spawanie metodą TIG 141 realizowane jest przy użyciu nietopliwej elektrody wolframowej w osłonie gazów obojętnych. Metoda TIG (ang. Tungsten Inert Gas) wykorzystywana jest m.in. w spawaniu aluminium. Z powodzeniem spawane są także drobne elementy. Wśród najważniejszych zalet tego rodzaju spawania należy wymienić najlepszą jakość połączeń spośród wszystkich innych typów spawania. Być może metoda ta nie jest aż tak efektywna i wydajna, jednak najwyższy gatunek otrzymanych połączeń wiele rekompensuje. W metodzie TIG łuk jarzy się pomiędzy elektrodą nietopliwą wykonaną z czystego wolframu lub wolframu, który uszlachetniony jest tlenkami.

Spawanie MMA

Metoda MMA 111 (ang. Manual Arc Welding) to zdecydowanie najstarsza i do dzisiejszego dnia najbardziej uniwersalna metoda spawania łukowego. Spawanie łukowe elektrodą otuloną tym różni się od metody TIG oraz MAG, że elektroda ulega skróceniu. By zachować w tym typie spawania stałą odległość między elektrodą a jęzorkiem spawalniczym należy uchwyt elektrody przez cały czas przesuwać w kierunku spawanego elementu. To właśnie dlatego w tej metodzie szczególnie istotne są wysokie umiejętności spawaczy, gdyż wykonanie spoiny wymaga dużych kompetencji. Do metody MMA stosowana jest elektroda otulona, w której skład wchodzi metalowy rdzeń pokryty sprasowaną otuliną. Łuk wykonywany jest między końcem elektrody a spawanym materiałem.

Spawanie FCAW

Spawanie metodą FCAW (ang. Flux-Cored Arc Welding) jest podzielone na dwa oznaczenia. FCAW 136 to spawanie półautomatyczne w osłonie gazów aktywnych drutem z rdzeniem, natomiast FCAW 138 to metoda spawania półautomatycznego w osłonie gazów aktywnych z drutem metalicznym. Ten typ spawania polega na topieniu w łuku elektrycznym drutu z wypełnieniem odwijanego z bębna ze stałą prędkością. Końcówka drutu jest osłaniania przez wypływający z dyszy gaz. Metodą spawania FCAW doskonale spawa się m.in. stale stopowe.

Spawanie SAW

Metoda spawania SAW 121 (ang. Submerged Arc Welding) to metoda spawania automatycznego łukiem krytym pod topnikiem. Polega to na łączeniu elementów metalowych za pomocą elektrody w otulinie granulowanego topnika. Wśród atutów spawania SAW należy wymienić dobrą jakość spoiny, dużą szybkość spajania oraz wysoką wydajność pracy. Metodę tą stosuje się między innymi do spawania blach o dużej grubości, stali żaroodpornych oraz czy przy montażu dużych konstrukcji stalowych.

Prace spawalnicze dopasowane do potrzeb klienta

Zlecone prace spawalnicze wykonujemy głównie na naszych halach produkcyjnych, a także na miejscu u klienta. Zajmujemy się także outsourcingiem spawaczy do pracy w kraju i za granicą. Realizujemy usługi spawalnicze w oparciu o wykonaną dokumentację lub dostarczoną przez klienta. Zawsze dokładnie wsłuchujemy się w potrzeby i oczekiwania naszego klienta, które staramy się spełnić w możliwie jak najwyższym stopniu. W razie wszelkich pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu z Działem Ofert i Marketingu. Udzielimy Państwu wszelkich informacji. Zapraszamy do współpracy!

Spawanie spoin czołowych
GatunekGrubośćMedota
1.4571 (8.1) 5-12 mm MAG 135
S355j2+N (1.2) 3-50 mm MAG 135
P335NH (1.2) 3-32 mm, średnica rury >44,45 mm TIG/MAG 141/138
P265GH (1.1) 3-20 mm MAG/SAW 135/121
P265GH (1.1) 1,82-5,2 mm, średnica rury.25 mm TIG 141
1.4539 (8.2) 3-12 mm MAG 136
1.4462( 10.1-duplex) 3-20 mm MAG 136
S235 JR z 1.4571 (1.1-8.1) 3-16 mm MAG 136
Spawanie spoin pachwinowych
GatunekGrubośćMedota
1.4571 (8.1) 5-12 mm MAG 135
S355j2+N (1.2) > 5 mm MAG 135
P235GH i P355NH (1.1, 1.2) 1,05-3 mm, 7,5-18 mm MMA 111
P265GH (1.1) 3-4,32 mm, 5-12 mm średnica rury powyżej 25 mm MAG 135
1.4539 (8.2) 3-20 mm MAG 135
1.4462(10.1-duplex) 3-20 mm MAG 136
S235 JR z 1.4571 (1.1-8.1) 3-24 mm MAG 136
S235 JR z 1.4571 (1.1-8.1) 3-20 mm MAG 136
S355J2+N (1.2) 3-24 mm MAG 136
P265GH (1.1) i 1.4571 (8.1) 0,7-2,0 mm MAG 136