Wentylatory przemysłowe

Tę stronę oceniły już 34 osoby.
Średnia ocen to 4.68 na 5 możliwych.
Brak oceny

Profesjonalne wentylatory przemysłowe

Jako przedsiębiorstwo techniczno-handlowe jesteśmy producentem i dystrybutorem wysokiej jakości stalowych wentylatorów przemysłowych oraz innych skomplikowanych spawanych konstrukcji stalowych oraz komponentów dla przemysłu, budownictwa, energetyki i ochrony środowiska.

Przy produkcji wentylatorów przemysłowych ściśle współpracujemy z niemieckim gigantem tej branży, firmą PollrichDLK.

Zastosowanie wentylatora przemysłowego

Wentylator przemysłowy filtruje, tłoczy i zasysa zanieczyszczone powietrze przez całą dobę w różnego rodzaju miejscach takich jak hale produkcyjne czy budynki użyteczności publicznej (w aquaparkach, podziemnych garażach i galeriach handlowych).

Podstawowym zastosowaniem wentylatora przemysłowego jest oczywiście wentylacja obiektów przemysłowych, jednak, w zależności od konstrukcji, może być również stosowany do:

 • oddymiania – w tym celu wykorzystuje się specjalistyczne wentylatory oddymiające kanałowe lub dachowe, a także wentylatory strumieniowe,
 • chłodzenia – zarówno osób, pracujących na hali przemysłowej, jak i szybko nagrzewających się maszyn na liniach produkcyjnych,
 • osuszania, przede wszystkim na budowach,
 • transportu pneumatycznego – urządzenia o specjalnej, samoczyszczącej konstrukcji wirników.
Zamów

Szeroką gamę wentylatorów przemysłowych

Rodzaje wentylatorów przemysłowych

Wentylator przemysłowy różni się konstrukcją, sposobem montażu czy zastosowaniem. Ze względu na budowę wirnika wyróżnia się wentylatory promieniowe i osiowe, z kolei specyfika sposobu instalacji pozwala na wyróżnienie modeli kanałowych, ściennych i dachowych. Specjalne wentylatory można dodatkowo podzielić w zależności od zastosowania, m.in. na oddymiające, transportowe czy chemoodporne.

W naszej ofercie znajdziesz wentylatory o różnej specyfikacji i przeznaczeniu. Posiadamy między innymi:

 • Wentylatory promieniowe - wykorzystuje się w ogólnej wentylacji różnorodnych pomieszczeń, jednak ich wysoka wydajność i zdolność do przetłaczania dużych ilości powietrza sprawiają, że najczęściej stosowane są jako wentylatory przemysłowe. W przemyśle stosuje się je m.in. w odciągach zanieczyszczonego powietrza, do transportu pneumatycznego czy jako nadmuch bądź chłodzenie maszyn. Nasze wysokowydajne wentylatory promieniowe znalazły zastosowanie m.in. hutnictwie
 • Wentylatory osiowe - charakteryzują się cichą pracą, możliwością działania w trybie ciągłym oraz wysoką efektywnością. Nasza oferta wentylatorów przemysłowych tego rodzaju obejmuje urządzenia dostosowane do pracy w garażach, parkingach podziemnych, centrach handlowych czy tunelach.
 • Wentylatory strumieniowe - urządzenia wspomagające akcje gaśniczo-ratownicze – umożliwiają one skuteczne odprowadzenie dymów pożarowych. Stosuje się je przede wszystkim w zamkniętych obiektach wielkokubaturowych, takich jak np. tunele czy garaże. Ten typ wentylatorów wyróżnia się prostotą obsługi i konserwacji, szybką reakcją na sygnały alarmów przeciwpożarowych oraz stosunkowo niskimi kosztami ich wdrożenia oraz eksploatacji.
 • Wentylatory oddymiające - są niezbędnym ze względów bezpieczeństwa elementem ochrony przeciwpożarowej. Odprowadzają dym i trujące gazy pożarowe, umożliwiając ewakuację. Wyróżniają się one dużą wydajnością oraz odpornością na wysokie temperatury. Zwykle posiadają silniki dwubiegowe, dzięki czemu mogą być również wykorzystywane do wentylacji w normalnych warunkach. Wentylatory przemysłowe oddymiające dzieli się na osiowe kanałowe, montowane w kanałach wentylacyjnych w strefach zagrożonych pożarem, oraz na dachowe (osiowe lub promieniowe), stosowane w systemach bezpośredniego odprowadzania dymu.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą wentylatorów przemysłowych:

Najczęściej zadawane pytania


 1. Czy zaopatrując się w wentylator przemysłowy trzeba załatwić atest higieniczny?

  Zgodnie z normami obowiązującymi w Unii Europejskiej nie wymaga się dostarczenia atestu higienicznego. Wyznacznikiem nieszkodliwości produktu i możliwości zastosowania wentylatora przemysłowego jest znak CE znajdujący się w dokumentacji technicznej i deklaracji zgodności. Atestacja nie jest wymagana, jednak może być atutem w przetargach i działaniach marketingowych.

 2. Według jakich norm pracuje firma Sursys?

  Kontrolowana produkcja wentylatorów przemysłowych Sursys odbywa się w restrykcyjnych warunkach w oparciu o normy ISO 9001:2015, AD 2000 Merkblatt HP 0 and EN ISO 3834-2, EN 1090-2 oraz unijne dyrektywy. Dodatkowo nasza firma dysponuje obowiązującymi certyfikatami spawalniczymi, będących gwarancją jakości i trwałości wentylatorów przemysłowych.

 3. Gdzie wykorzystuje się wentylatory przemysłowe?

  Wentylatory przemysłowe są wykorzystywane na szeroką skalę w wielu branżach - przemyśle, motoryzacji czy branży produkcyjnej (w tym na halach i magazynach produkcyjnych). Głównym zastosowaniem wentylatorów przemysłowych są:

  • centrale klimatyzacyjne i wentylacyjne,
  • elementy maszyn,
  • nawiewach,
  • modułach elektrycznych,
  • szafach sterowniczych.

  W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości dotyczących zastosowania wentylatorów przemysłowych zachęcamy do kontaktowania się z naszymi pracownikami, którzy zajmują się kompleksową obsługą klienta i fachowym doradztwem.

 4. Z kim współpracujemy przy produkcji wentylatorów przemysłowych?

  Współpraca z Pollrich DLK - niemieckim producentem wentylatorów przemysłowych pozwala na zastosowanie sprawdzonych i innowacyjnych planów technologicznych przy wykorzystaniu urządzeń posiadających wymagane atesty. Proces produkcyjny wentylatorów przemysłowych odbywa się w oparciu o wysokowydajne programy obliczeniowe, w tym znany i ceniony CFD. Na ostatnim etapie produkcyjnym wdrażamy kontrolę jakości, gwarantującą zakup wysokiej jakości, wielozadaniowego wentylatora przemysłowego. Łączenie doświadczenia i wiedzy Pollrich DLK z zapleczem produkcyjnym Sursys pozwala również na pomiar gotowych produktów przy wsparciu zaplecza badawczego.

 5. Czy wymaga się stosowania rozłączników do wentylatorów przemysłowych?

  Zgodnie z obowiązującym prawem i normą EN 60204-1 każde zasilane elektrycznie urządzenie (w tym wentylator przemysłowy) powinno posiadać element, którego zadaniem jest umożliwienie izolacji elektrycznej mechanizmu zasilania.

 6. Na czym polega różnica między wyłącznikiem a rozłącznikiem?

  Zadaniem wyłącznika jest rozłączanie prądów zwarciowych i roboczych, z kolei funkcją rozłącznika jest rozłączanie prądu roboczego. Ważne, aby pamiętać, że prąd zwarciowy ma zdecydowanie większą moc od roboczego, przez co zwiększa prawdopodobieństwo uszkodzenia mechanicznego urządzenia i innych elementów zasilanych przez tę samą sieć.