Czyszczenie i malowanie konstrukcji stalowych

Strona główna > Usługi > Usługi lakiernicze
Miejsce malowania kontrukcji stalowych

Przedsiębiorstwo Sursys dysponuje nowoczesną kabiną lakierniczą spełniającą wszelkie wymagania środowiskowe, o wymiarach 12 m długości, 6 m szerokości i 6 m wysokości oraz kabiną śrutowniczą o tych samych wymiarach.

Wykorzystujemy profesjonalny sprzęt oraz fachową kadrę do usług z zakresu malowania konstrukcji metalowych i stalowych. Nasi pracownicy to specjaliści w dziedzinie lakiernictwa, a ich doświadczenie zdobywane było latami przy największych i najbardziej wymagających projektach. Stale szkolimy naszych fachowców, oferując pracownikom różnorakie kursy i szkolenia z zakresu malowania konstrukcji stalowych. Od lat stawiamy czoła wyzwaniom współczesnej branży przemysłu, zyskując nowych, zadowolonych klientów.

Farba do malowania konstrukcji stalowych

Podkłady i farby powierzchniowe chronią metale przed działaniem czynników atmosferycznych (wilgotnością), przedłużając ich trwałość i estetyczny wygląd. W przypadku malowania konstrukcji stalowych do wyboru pozostają systemy malarskie bazujące na farbach akrylowych, alkidowych, epoksydowych czy poliuretanowych. Sposób ich nałożenia uzależniony jest od rodzaju konstrukcji, zazwyczaj jednak wymagają one kilku warstw farby o odpowiedniej grubości powłoki malarskiej. Farby wykorzystywane są w przypadku stwierdzenia kategorii korozyjności C2 lub C3, a samo wykonywanie prac zabezpieczających i malowanie konstrukcji stalowych jest określone przez europejską normę w zakresie zabezpieczania i malowania konstrukcji.

Czyszczenie konstrukcji stalowych

Konstrukcje stalowe są narażone na procesy i czynniki przyspieszające proces korozji. Właśnie dlatego tak ważna jest cykliczna kontrola stanu powierzchni konstrukcji i jej regularne czyszczenie. Czynności te pozwalają zachować konstrukcje w doskonałym stanie, przedłużając tym samym ich żywotność i eliminując konieczność przeprowadzenia renowacji konstrukcji stalowych. Profesjonalne czyszczenie konstrukcji stalowych pozwala dokładnie usunąć gniazda rdzy, ograniczając konieczność wykonania napraw konserwacyjnych. W trakcie czyszczenia konstrukcji usuwane są wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia, w tym stare powłoki przemysłowe. Co ważne - dopiero na profesjonalnie oczyszczoną powierzchnię można nałożyć farbę lub lakier wykazujące właściwości antykorozyjne.

Czyszczenie odbywa się z stosowaniem wydajnej i skutecznej technologii wysokociśnieniowej, która jest w pełni bezpieczna dla nawierzchni. A dodatkowo pozwala ona dotrzeć w trudno dostępne miejsca.

Malowanie natryskowe konstrukcji stalowych

Pracujemy według ściśle określonych procedur, a etapy naszej pracy obejmują:

  • Czyszczenie konstrukcji stalowych z oznak korozji, czyli usunięcie luźnej rdzy oraz osadu
  • Mycie powierzchni stali oraz jej odtłuszczanie
  • Malowanie elementów oczyszczonych farba podkładową
  • Malowanie natryskowe kolejnych warstw farby (malowanie hydrodynamiczne konstrukcji stalowych)

Nasza firma wykonuje prace malarskie konstrukcji stalowych, wykorzystując wysokowydajne i niezwykle skuteczne systemy malarskie. Sprawne malowanie możliwe jest dzięki nowoczesnej metodzie natryskowej, która w krótkim czasie idealnie pokrywa powierzchnię konstrukcji. Nałożona w ten sposób farba nie odpryskuje, ani nie łuszczy się. Właśnie dlatego czyszczenie i malowanie konstrukcji stalowych to podstawa.

Jako firma Sursys nie malujemy konstrukcji gotowych na zamówienie - malujemy jedynie konstrukcje, które sami wyprodukowaliśmy. Cena usługi malowania konstrukcji ustalana jest indywidualnie.

Trwałość zabezpieczenia antykorozyjne konstrukcji stalowych C1-C5

Metale są szczególnie narażone na działanie korozji, szczególnie wtedy kiedy znajdują się w wilgotnym środowisku lub na zewnątrz budynku. Właśnie dlatego proponujemy naszym klientom ochronę antykorozyjną konstrukcji stalowych. Zabezpieczamy malowaniem konstrukcje stalowe według obowiązującej normy PN-EN ISO 12944-2, która przedstawia kategorie (klasy) korozyjności atmosfery:

  • C1 – bardzo mała korozyjność
  • C2 – mała korozyjność
  • C3 – średnia korozyjność
  • C4 – duża korozyjność
  • C5 – bardzo duża korozyjność

Kategorie korozyjności określane dla danego środowiska mają wpływ na wybór optymalnego systemu malarskiego zabezpieczającego przed korozją. D

o każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie, oferując klientom kompleksową pomoc - od doradztwa, przez wykonawstwo, po udzielenie porad dotyczących użytkowania. W razie wszelkich pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu z Działem Ofert i Marketingu. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania i przygotujemy darmową wycenę!