Spawanie konstrukcji stalowych jest powszechnie stosowaną metodą łączenia elementów metalowych z wykorzystaniem odpowiedniej metody spawania. Jako firma Sursys świadczymy kompleksowe usługi spawalnicze w oparciu o obowiązujące normy PN EN ISO 15614. W trakcie spawania konstrukcji stalowych i metalowych zapewniamy wykonanie spoin o najwyższych parametrach użytkowych, oferując klientom spawanie konstrukcji za pomocą metody MIG/MMA oraz TIG.
Spawanie konstrukcji stalowych – odpowiednia stal ma największe znaczenie
Stal jest metalicznym stopem, który występuje w różnych odmianach, przez co stal jest łatwa do formowania i można z niej wykonać różnorodne spawane konstrukcje. Gatunek stali ma ogromne znaczenie dla skuteczności procesu spawania konstrukcji stalowych. W związku z tym spawanie konstrukcji stalowych wymaga zastosowania odpowiedniego gatunku stali, o odpowiedniej jakości materiału. Gatunki takie jak stal S235N i S690Q, które są gwarancją najwyższej jakości i trwałości w trudnych warunkach eksploatacyjnych. Wpływ na jakość procesu spawania konstrukcji ma również zaplecze parku maszynowego, o który w firmie Sursys szczególnie zadbaliśmy. Posiadamy specjalistyczne urządzenia przeznaczone do spawania metodą MAG, MMA oraz TIG.
Jakie są zalety spawania stali?
- wysoka jakość połączenia przy jednoczesnym zachowaniu wydajności spawania,
- stabilność pracy i powtarzalność wyników w przypadku zautomatyzowania procesu,
- bezpieczeństwo spawania,
- łatwość i szybkość wykonania połączeń,
- duża kontrola nad precyzją procesu spawania,
- różnorodność w zakresie spawania odmiennych materiałów i stopów,
- możliwość wykonywania spawów w różnych płaszczyznach,
- spawanie elementów konstrukcji o różnej grubości od 1mm do nawet 10 mm.
Spawanie konstrukcji należy do popularnego sposobu łączenia wyrobów metalowych i posiada ogrom zalet istotnych z punktu widzenia procesu technologicznego.
Jakie są metody spawania konstrukcji stalowych?
Spawanie konstrukcji może odbywać się za pomocą następujących metod obróbki:
- MIG/MMA - spawanie MIG (Metal Inert Gas) odbywa się z udziałem elektrody topliwej w osłonie gazów chemicznie obojętnych (hel, argon), z kolei metoda MAG (Metal Active Gas) w osłonie gazów aktywnych (dwutlenku węgla lub jego mieszaniną z argonem). Metoda MIG/MAG jest to technika, która polega na spawaniu poszczególnych elementów za pomocą łuków elektrycznych, który powstaje między spawanym materiałem a drutem pełniącym funkcję elektrody. Metodę tę stosuje się w przypadku łączenia stali niestopowych, niskostopowych czy wysokostopowych.
- TIG - metoda ta jest metodą spawania, podczas której wytwarzany jest łuk elektryczny za sprawą nietopliwej elektrody wolframowej w osłonie gazów obojętnych (argon, hel lub ich mieszanki). Technika ta umożliwia łączenie stali nierdzewnej, a także aluminium i jej stopów. Dzięki metodzie TIG można uzyskać spoinę o wysokiej jakości i czystości.
Spawanie konstrukcji metalowych
Spawanie konstrukcji metalowych obejmuje: urządzenia, maszyny oraz konstrukcje budowlane (podesty, słupy, belki czy barierki). Usługę spawania konstrukcji realizujemy na podstawie dostarczonej dokumentacji. Ze spawania konstrukcji metalowych najczęściej korzystają firmy z przemysłu kolejowego, energetycznego czy górniczego, dlatego zapraszamy klientów z każdej branży. W Sursys spawamy konstrukcje stalowe i metalowe, odpowiadając na potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów. Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie, zatrudniając osoby z nadzoru z uprawnieniami IWE oraz osoby uprawnione do przeprowadzania badań nieniszczących NDT: VT2, PT2, MT2. UT2.